Czym jest pozycjonowanie stron?

Temat pozycjonowania stron www pojawia się coraz częściej w bardzo różnym kontekście. Najczęściej jednak bardzo mało osób wie, co to jest. Postaramy się więc przynajmniej trochę temat ten przybliżyć.

Pozycjonowanie: sposób na promocję

Z internetu korzysta dziś mnóstwo osób. Przeglądanie stron www to już nie tylko rozrywka, ale także źródło różnego rodzaju informacji albo robienia zakupów. Strony www posiada dziś mnóstwo firm i organizacji, ale jedne są odwiedzane wyjątkowo często, a inne są praktycznie zapomniane. Dlaczego tak się dzieje?

Proces wyszukiwania stron przez internautę polega na wpisaniu przez niego w wyszukiwarkę internetową słów, które służą do wyszukania interesującej go strony. Takich stron może być nawet kilkaset. Nikt nie poświęci czasu na przejrzenie wszystkich. Najczęściej internauci ograniczają się do przejrzenia pierwszej strony. Strona internetowa znajdująca się daleko w wyszukiwarce będzie odwiedzana wyjątkowo rzadko.

Pozycjonowanie stron www: sposób na zaistnienie w sieci

Firma, która zadba o pozycjonowanie swojej strony www ma ogromne szanse na dotarcie do szerokiego grona nowych klientów. Korzystając z usług profesjonalnej agencji można być pewnym, że w najbardziej popularnej wyszukiwarce, jaką jest Google, strona będzie wyświetlana bardzo wysoko. Więcej można przeczytać w naszym artykule „Co chciałbyś wiedzieć o pozycjonowaniu stron?”. Pozycjonowanie jest dzisiaj jednym z bardziej skutecznych narzędzi marketingu internetowego. Minusem pozycjonowania jest to, że efekty nie są widoczne natychmiast.

5/5 - (7 votes)
Redakcja
Redakcja